♫musicjinni

FCSB - LASK Linz 3-1

video thumbnail
FCSB a învins-o fără drept de apel pe LASK, scor 3-1, într-o partidă amicală disputată în Belek.

Pentru roș-albaștri au punctat Luis Phelipe (21), aflat la debut, Florinel Coman (65) și David Miculescu (75). De partea cealaltă, singurul gol al austriecilor a fost reușit de Marin Ljubicic (71).
Jucătorii noștri au controlat autoritar partida și au dictat ritmul de joc împotriva unei echipe aflate pe podiumul clasamentului în Austria și care a evoluat în grupele UEFA Europa League în acest sezon.

Echipa trimisă în teren de staff-ul tehnic a fost următoarea: Târnovanu - Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic - Șut, Alhassan, Olaru - Luis Phelipe, Compagno, Octavian Popescu.

După pauză, au mai intrat pe teren Vlad, Panțîru, Coman, Miculescu, Lixandru, Pandele, Ovidiu Popescu, Pantea, Radaslavescu, precum și tinerii Toma, Popa și Laszlo, care au prins ultimele zece minute pe teren.

Baba Alhassan și Luis Phelipe au purtat, pe rând, banderola de căpitan în primele 30 minute ale partidei, pentru ca apoi să i-o predea lui Darius Olaru.

Roș-albaștrii vor evolua în primul meci oficial din 2024 pe 22 ianuarie, începând cu ora 20:00 (Arena Națională), împotriva celor de la UTA Arad.

FCSB, victorie în primul meci din 2024! A învins LASK Linz cu 3-1

Luis Phelipe își arată clasa încă din startul jocului amical cu Lask Linz | Tehnica de brazilian

Golurile marcate de către ROȘ-ALBAȘTRII în meciul amical cu LASK (scor final LASK 1-3 FCSB)

Un altfel de rezumat: FCSB - Linz 3-1 | 2024 | Filmare de la nivelul gazonului

Rezumat FCSB - LASK Linz!

FCSB-LASK LINZ 3-1 MECI AMICAL!

LASK Linz vs FCSB - Meci Amical Ianuarie 2024

Luis Phelipe driblinguri ca pe Copacabana in meciul cu Lask Linz

FCSB - LASK LINZ 3-1. Jucătorii lui Charalambous au făcut spectacol în Antalya

FCSB-LASK LINZ amical in stagiul de pregătire din Antalya | Duminica ora 10 ora României | FCSB Live

Florinel Coman: ”Avem o super echipă, dar cu noile plusuri vom putea face asta”

Stoica și Pintilii, discuții cu Moți în Antalya, la amicalul FCSB - LASK Linz

Cel mai bun meci FCSB in 2022 | FCSB - Saburtalo 4-2

Luis Phelipe a marcat primul său gol la FCSB în amicalul LASK (scor final LASK 1-3 FCSB) #fcsb

Noile transferuri de la FCSB l-au impresionat pe Florinel Coman » Concluziile după amicalul cu LASK

Golul lui Florinel Coman Marcat în amicalul cu LASK (scor final LASK 1-3 FCSB) #fcsb #shorts

Florinel Coman după victoria cu LASK Linz!

Pandi: "Rotariu şi Ganea nu pleacă de la FCSB, pentru că nici nu au venit"

Ziua în care FCSB a revenit în grupe după patru ani | Viking - FCSB 1-3

Reacții dupa FCSB-LASK LINZ 3-1 | Ros albaștrii fac un joc bun | drumul spre titlu 27 | FCSB reacții

David Miculescu a marcat si el în amicalul cu LASK (scor final LASK 1-3 FCSB) #fcsb #shorts

CFR Cluj a disputat primul amical al iernii! Cum s-a terminat testul cu Gent

REZUMAT: FCSB - Dinamo 6-0. "Câinii", umilinţă istorică în derby

REZUMAT | Poli Iași - FCSB 1-3. Dublă Coman, Băluță a marcat al doilea său gol pentru roș-albaștri

REZUMAT | Univ. Craiova - FCSB 1-2. Victorie mare FCSB, Ivan a ratat incredibil un penalty

REZUMAT | FCSB - Sepsi 3-1. Roș-albaștrii țin aproape de Farul și o lasă în spate pe CFR

Darius Olaru lovitura libera (FCSB vs Anderlecht)

Nu e liniște la olteni! Fanii au încercat să oprească meciul!